3 warianty koncepcji budowy ulicy łączącej ul. Cieszyńską z ul. Zwardońską (do zaopiniowania)

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zwrócił się do Rady Osiedla Wapienica o zaopiniowanie 3 wariantów koncepcji budowy nowej ulicy łączącej ul. Cieszyńską z ul. Zwardońską wzdłuż zachodniej granicy lotniska w Aleksandrowicach.

Wariant nr 1

W wariancie nr 1 projektowana jezdnia KDZ – 1 łączy się z ul. Zwardońską poprzez skrzyżowanie nierównorzędne. Pierwszeństwo przejazdu jest na kierunku KDZ-1 – Zwardońska  (w stronę nowobudowanego ronda). Ul. Pieczarkowa oraz ul. Zwardońska odchodząca na wschód są wlotami podporządkowanymi. Z ul. Cieszyńską projektowana KDZ-1 łączy się poprzez wpięcie do istniejącego ronda.

Po wschodniej stronie jezdni zaprojektowano chodnik oraz ściezkę rowerową, które łączą się z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym wokół lotniska.

 

wariant 1 a

wariant 1 b

Wariant 1   -   materiał źródłowy MZD w Bielsku-Białej
- projekty w wersji pdf: Wariant 1.1  Wariant 1.2

 

Wariant  nr 2

W wariancie 2 projektowana jezdnia KDZ-1 łączy się z ul. Zwardońską poprzez projektowane rondo, natomiast z ul. Cieszyńską poprzez wpięcie do istniejącego już ronda. Wzdłuż całej jezdni po wschodniej stronie zaprojektowano chodnik, do którego w rejonie pętli rowerowej dochodzi ścieżka rowerowa w celu połączenia projektowanego układu drogowego z istniejącą ścieżka rowerową wokół lotniska.

Po wschodniej stronie jezdni zaprojektowano parking (ok. 205 miejsc postojowych o wymiarach 5 x 2,5 m oraz 22 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 5 x 3,6 m)

wariant 2 a wariant 2 b

Wariant 2   -   materiał źródłowy MZD w Bielsku-Białej
- projekty w wersji pdf: Wariant 2.1 Wariant 2.2

 

Wariant nr 3

 

W wariancie 3 projektowana jezdnia KDZ-1 łączy się z ul. Zwardońską poprzez projektowane rondo, natomiast z ul. Cieszyńską poprzez wpięcie do istniejącego już ronda. Wzdłuż całej jezdni po obu stronach zaprojektowane prostopadłe miejsca postojowe oraz chodnik za miejscami postojowymi, do którego w rejonie pętli rowerowej dochodzi ścieżka rowerowa w celu połączenia projektowanego układu drogowego z istniejącą ścieżka rowerową wokół lotniska.

Po wschodniej stronie jezdni zaprojektowano parking (ok. 205 miejsc postojowych o wymiarach 5 x 2,5 m oraz 22 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych o wymiarach 5 x 3,6 m)

wariant 3 a wariant 3 b

Wariant 3   -   materiał źródłowy MZD w Bielsku-Białej
- projekty w wersji pdf:Wariant 3.1 Wariant 3.2

 

 

Prosimy o zapoznanie się z wariantami koncepcji układu drogowego i przesłanie swoich uwag i opinii w prywatnej wiadomości lub komentarza pod postem na stronie Rady Osiedla Wapienica na facebook: https://www.facebook.com/rowapienica

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>