Czy chcemy ekrany dźwiękoszczelne w centrum Wapienicy?

ekrany

Zgodnie z planami rozbudowy ulicy Cieszyńskiej przewiduje się montaż ekranów akustycznych/dźwiękochłonnych w ścisłym centrum dzielnicy Wapienica na odcinku od skrzyżowania z ulica Jaworzańską do rejonu rzeki Wapienica. Celem tych ekranów jest zmniejszenie hałasu ulicznego po lewej stronie ulicy Cieszyńskiej. Wielu mieszkańców wciąż nie wie o planach budowy wysokich ekranów dźwiękochłonnych. Ekrany akustyczne chronią zabudowę mieszkalną, miejsca gdzie hałas może utrudniać życie mieszkańców. W tym konkretnie przypadku ekrany mają chronić wyłącznie budynki użyteczności publicznej czyli Szkoły Podstawowej nr 32 i Przedszkola nr 42. W przypadku przedszkola, plac zabaw dla dzieci znajduje się za budynkiem od strony południowej, a w przypadku szkoły podstawowej boisko szkolne znajduje się kilkadziesiąt metrów z boku budynku, za placem zabaw przedszkola. Ochrona przed hałasem jest w tym przypadku fikcją i niepotrzebnym kosztem. Ponadto sami pracownicy MZD potwierdzają, że po skończonym remoncie drogi hałas w centrum Wapienicy i tak diametralnie spadnie, dzięki zwiększeniu płynności przejazdu i rozładowaniu ruchu, braku sygnalizacji ulicznej. Będzie ciszej i spokojniej, niż tak jak przed remontem drogi.
Budując ekrany w centrum Wapienicy niewątpliwie powstanie długa ściana wysoka na kilka metrów, która wizualnie podzieli dzielnicą na dwie części. Estetyka ekranów zawsze pozostawia wiele do życzenia. Należy pamiętać, że po kilku latach użytkowania ten kilkumetrowy „mur” będzie szpecił. Ekrany z czasem stają się brudne, są niszczone przez graficiarzy i wandali, czy po prostu niszczeją pod wpływem warunków atmosferycznych. W związku z powyższym, należy się zastanowić, czy te ekrany są nam potrzebne?

Prosimy o rozważenie wszystkich „za” i „przeciw”, a następnie oddanie swojego głosu w anonimowej ankiecie, do której dostęp jest przez poniższy link:

https://forms.gle/GExAr9GwqqGe4t3F6

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>