Czy powstanie kolejnego projektu osiedlowego w Wapienicy jest zagrożone?

Budżet Obywatelski to świetna inicjatywa realizowana w naszym mieście. Niestety czasem zdarza się, że w momencie kiedy projekt z fazy planowania przechodzi do realizacji pojawiają się przeszkody uniemożliwiające rozpoczęcie prac i projekt nie powstaje. W przypadku projektu osiedlowego z 2019 roku dotyczącego rewitalizacji kompleksu BBOSiR przy ul. Leśników w ramach Budżetu Obywatelskiego okazało się, że po rozesłaniu zapytań ofertowych, najniższa oferta jaka wpłynęła od firm budowlanych przekroczyła ponad dwukrotnie budżet zaplanowany w profesjonalnym kosztorysie. Niestety z uwagi na powyższe nie ogłoszono nowego zapytania ofertowego z ograniczonym zakresem robót, tak aby zmieścić się w budżecie zaplanowanym na ten projekt i tym sposobem zrealizować choć jego część. Na chwilę obecną ten projekt ” umarł śmiercią naturalną” i brak jest informacji co dalej z nim będzie.
Kolejne obawy pojawiają się w związku z realizacją projektu osiedlowego na 2020 rok, który zakłada budowę toru rowerowego dla dzieci typu „pumptrack”. Niestety zleceniodawca, czyli urząd miejski wymaga od potencjalnego wykonawcy niezaplanowanych w projekcie dodatkowych robót w postaci wykonania ławek, ogrodzenia, inwentaryzacji wszystkich drzew, przycięcia koron starodrzewia, rekultywacji terenu całej działki z nasedzeniem trawnika itd. Już w tym momencie jest to oczywiste, że w związku z powyższym znowu nie zostanie wyłoniony wykonawca, bo budżet projektu nie zakładał tych prac i zaplanowana kwota niewystarczy na wykonanie projektu.
Z uwagi na fakt, że zbliża się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego zwracamy się z prośbą do Prezydenta Miasta Bielska-Białej o rozwiązanie problemów, które blokują powstanie projektów osiedlowych z 2019 i 2020 roku.
20200304_14093820200304_141011

 

(ikona wpisu: źródło- www.obywatelskibb.pl)

 

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>