Czy Radni Rady Miejskiej boją się spojrzeć w oczy mieszkańcom Wapienicy?

Rada Osiedla Wapienica wystosowała pismo do Prezydenta Miasta Bielska-Białej o umożliwienie zorganizowania spotkania w Szkole Podstawowej nr 32 (Wapienica) mieszkańców Wapienicy z Radnymi Rady Miejskiej z okręgu nr 2 tj. Krzysztofem Jazowym, Dariuszem Michasiowem, Piotrem Kochowskim, Piotrem Ryszką i Konradem Łosiem.

Potrzeba spotkania wyborców ze swoimi radnymi wynika z faktu, iż  na terenie Wapienicy planowanych jest wiele inwestycji, które będą miały istotny wpływ na funkcjonowanie naszego osiedla:

1) plan budowy spalarni śmieci na ul. Londzina,
2) budowa magazynów wielkopowierzchniowych przy ul. Londzina,
3) zmiana Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego wzdłuż rzeki Wapienica polegającą na zmianę terenów rekreacyjnych na tereny budowlane (w tym zabudowy wielorodzinnej)
4) stworzenie nowego cmentarza katolickiego parafii św. Franciszka z Asyżu z uwagi na perspektywę braku nowych miejsc na pochówek w ciągu najbliższych dwóch lat
5) budowa kolejnych etapów ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica

Radni z naszego okręgu poprzez oddanie swojego głosu w trakcie głosowań Rady Miejskiej mają bezpośredni wpływ na to co dzieje się w Wapienicy. Ostatnio dzieje się sporo i to z negatywnym skutkiem dla naszego osiedla, dlatego nadszedł czas, aby wyciągnąć naszych radnych do przysłowiowej „tablicy”.WhatsApp Image 2021-08-10 at 17.23.25

Niestety z odpowiedzi Prezydenta Miasta Bielska-Białej wynika, że albo ktoś w urzędzie ma problem  z czytaniem tekstu ze zrozumieniem albo jest to jawne działanie mające na celu uniknięcie po raz kolejny konfrontacji z mieszkańcami:

WhatsApp Image 2021-08-10 at 17.24.10Prezydent Jarosław Klimaszewski napisał cyt. „że przychylił się do wniosku Rady Osiedla Wapienica i zorganizuje spotkanie z członkami Rady Osiedla Wapienica i Radnymi Rady Miejskiej z okręgu wyborczego nr 2″  w ratuszu.

Jest to oczywiście farsa ze strony ratusza, bo przecież nie o to Rada Osiedla Wapienica zabiegała. W związku z powyższym skierowaliśmy do prezydenta kolejne pismo w tej samej sprawie:

pismo RO spotkanie z RRM odp na pismo JK

Zobaczymy, czy również tym razem treść pisma „nie zostanie zrozumiana”.

 

 

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>