Kontrowersje przy planach budowy drugiego etapu ścieżki pieszo-rowerowej

Pod koniec 2019 roku Rada Osiedla Wapienica otrzymała informację z Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, że nastąpiła zmiana koncepcji budowy drugiego etapu „ścieżki pieszo-rowerowej”. Nowa koncepcja zakłada budowę ogólnodostępnej drogi publicznej na odcinku ulicy Biwakowej od skrzyżowania z ul. Leśników do skrzyżowania z ul. Kopytko (koło Nadleśnictwa Bielsko). Zmiana koncepcji miała wynikać z braku zgód właścicieli nieruchomości wzdłuż ulicy Biwakowej, po której ma przebiegać ścieżka pieszo-rowerowa i konieczności zastosowania tzw. specustawy drogowej. Temat wydawał się trudny, ale podjęliśmy rozmowę z mieszkańcami i ku naszemu zdziwieniu uzyskaliśmy informację od właścicieli działek, po których ma przebiegać inwestycja, że nikt z „miasta”  nie rozmawiał z nimi w tej sprawie. Kolejne nasze zdziwienie nastąpiło w momencie, kiedy mieszkańcy oświadczyli, że wyrażają chęć odsprzedaży swoich gruntów, gdyż aktualnie ulica Biwakowa, z której korzystają mieszkańcy Wapienicy przebiega po ich prywatnych gruntach, za które płaca podatek.

W związku z powyższym z pomocą Radnego Rady Miejskiej Pana Piotra Kochowskiego zwołaliśmy spotkanie przedstawicieli MZD z właścicielami działek. Następnie po uzyskaniu wytycznych co do dalszego działania zebraliśmy wszystkie wymagane zgody od właścicieli i jako załącznik do pisma przesłaliśmy do Prezydenta Miasta Bielska-Białej:

biwakowa 1z2

biwakowa 2z2

Nasze pismo w tej sprawie poparł swoją interpelacją Radny Rady Miejskiej Pan Piotr Kochowski:

20200819_211727

Prezydent Miasta Bielska-Białej na interpelację Radnego udzielił następującej odpowiedzi:

20200819_211952

Odpowiedź Prezydenta Miasta nie jest do końca satysfakcjonująca, ale widać wolę współpracy. Trzymamy kciuki za pozytywne rozwiązanie problemu ulicy Biwakowej.

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>