Przykładowy problem oznaczenia strefy skweru przy ul. Międzyrzeckiej znajdujący się w Studium uwarunkowań i …..

W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Bielska-Białej  na terenie skweru przy ul. Międzyrzeckiej, którego teren był dwukrotnie dofinansowany z Budżetu Obywatelskiego oraz który sąsiaduje z parkingiem przycmentarnym zaplanowano zabudowę wielorodzinną, czyli obszar MW.

mapka park

 

 

 

W tym miejscu obligatoryjnie powinien być zaplanowany obszar MN dla obszaru zabudowanego istniejącymi domami jednorodzinnymi oraz dla terenu obejmującego skwer i parking obszar ZP, czyli:

zp

a tak zgodnie z tym studium park z parkingiem może być przeorany i zabudowany w całości blokami. Sytuacje komplikuje tu jeszcze kwestia, że większość tego obszaru jest zabudowana budynkami jednorodzinnymi, a na wolnych działkach niezabudowanych po zabudowaniu ich blokami będzie problem z parkingiem dla nowych mieszkańców, no chyba że wykorzysta się ten parking przycmentarny kosztem tych którzy odwiedzają zmarłych na cmentarzu.

Tak też myślałem do dnia 14 lutego 2019 roku kiedy w komentarzu poniżej zostałem poinformowany, że wskazany teren został już objęty Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego obejmującym centrum Wapienicy z 2013 roku, którego zapisy są dostępne tutaj: http://www.biurorozwojumiasta.b-biala.pl/images/planymiejscowe/uchwalone/tekst/142.pdf , gdzie jest ujęte wszystko w najlepszym porządku

mapka skwer mpzp

Dlatego tak ważne jest, aby każdy mieszkaniec Wapienicy poświęcił choć trochę swojego czasu na zapoznanie z tym studium u źródła tego wpisu, czyli tu:

http://www.biurorozwojumiasta.b-biala.pl/index.php/28-studium-uwarunkowan-i-kierunkow-zagospodarowania-przestrzennego-bielska-bialej

a w razie jakichkolwiek wątpliwości w pierwszej kolejności sprawdził, czy problematyczny teren został już objęty nowym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego lub projektem utworzenia takowego na poniższej stronie:

http://www.biurorozwojumiasta.b-biala.pl/index.php

 

 

 

2 Comments:

 1. Warto zapoznać się z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz wiedzieć czym jest dokument studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego. Warto, szczególnie zanim zamieszcza się na forum nieprawdziwe, wprowadzające mieszkańców w błąd, informacje….
  W obowiązującym od 2013 r. planie, stanowiącym prawo miejscowe, to obszar przeznaczony na park. Nie ma żadnych planów zmiany tego przeznaczenia. Mieści się ono, zarówno w obowiązującym, jak i projektowanym Studium w ramach możliwości doprecyzowania w planach dla terenów MW.
  Warto też ta wiedzę zweryfikować w Biurze Rozwoju Miasta. Szczególnie przed publikacją klamliwych informacji….

 2. Łukasz Bulowski

  Po pierwsze jest to niezmierny zaszczyt, że moje wypociny zostały dostrzeżone przez osobę, która jest w stanie od razu obalić moje zarzuty.
  Po drugie z tego miejsca przepraszam, że swoją niekompetencją uraziłem osoby, które stworzyły w 2013 roku Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmującego centrum Wapienicy (http://www.biurorozwojumiasta.b-biala.pl/images/planymiejscowe/uchwalone/tekst/142.pdf), którego zapisy obalają przedstawione przeze mnie zarzuty.
  Niemniej jednak cieszę się, że udało się za pośrednictwem internetu wywołać dyskusję na temat tego studium przed konsultacjami społecznymi w naszej dzielnicy, które odbędą się na początku marca 2019 roku.

  Wobec powyższego jaki ma cel wystawienie do publicznego wglądu dokumentu Studium z 2012 roku, którego ustalenia zostały zmienione uchwalonymi późniejszymi Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego i wskazane przeznaczenie obszarów jest już dawno nieaktualne?

  W tym miejscu muszę uderzyć się w pierś, gdyż pisząc powyższy komentarz sugerowałem się ząłącznikiem graficznym
  nr 2.7 do Załącznika nr 2 do uchwały – część 2 studium „Kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta”, gdzie wskazany teren jest oznaczony jako Obszar objęty uchwałami rady miejskiej o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, czyli obszar na dzień tworzenia dokumentu studium bez MPZP.

  Będę bardzo wdzięczny za wyprowadzenie mnie z ciemności.

  Pozdrawiam
  Łukasz Bulowski

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>