Wapienica segreguje zużyty olej spożywczy

Przypominamy i zachęcamy do korzystania z pojemników na zużyty olej jadalny. Pojemniki są usytuowane na terenie naszego osiedla w następujących lokalizacjach:

1) Bielsko-Biała ul. Cieszyńska 383 (teren przedszkola nr 42)
2) Bielsko-Biała ul. Międzyrzecka 60 (teren przedszkola nr 41)
3) Bielsko-Biała ul. Wapienicka 5 (rejon wieżowców SM „Strzecha”)
4) Bielsko-Biała ul. Wapienicka 46 (teren Zespołu Szkół Specjalnych)

W ramach projektu selektywnie są zbieranie wszystkie oleje jadalne i tłuszcze, których używamy w domu podczas przygotowywania żywności. Wystarczy, że wlejemy zużyte oleje do dowolnej butelki PET i zaniesiemy ją do jednego z pojemników przeznaczonych do segregacji oleju. Pamiętajmy, aby butelka była odpowiednio zabezpieczona.

Olej zatyka zarówno rury w domu, jak i w całej sieci kanalizacyjnej. Usuwanie usterek spowodowanymi olejem w rurach, może być bardzo czasochłonne i kosztowne. Co więcej – oleje i tłuszcze nie są całkowicie usuwane w oczyszczalniach ścieków.

Oczyszczony i poddany recyklingowi olej ponownie staje się cennym surowcem do dalszego przetwórstwa przemysłowego. Służy jako dodatek do biopaliw drugiej generacji lub jako surowiec do produkcji paliwa lotniczego pochodzącego wyłącznie z recyklingu. Jeśli poddajemy recyklingowi olej, zmniejsza się konieczność uprawy nasion oleistych do celów przemysłowych, ponieważ jeden olej jest używany dwukrotnie. Wreszcie, proces ten oszczędza CO2.

Należy wspomnieć, że pojemniki służące do selektywnej zbiórki zużytych olei jadalnych są cały czas dostępne w dwóch Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanych na terenie naszego miasta oraz w punktach, które są wyszczególnione na mapie, do której link znajduje się poniżej:

https://www.segregujolej.pl/mapa/

 

zbiórka oleju

 

 

 

 

(źródło: https://czystemiasto.bielsko-biala.pl/aktualnosci/476-segreguj-oleje-jadalne-2)

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>