Zmiany planów UM wobec nabrzeża rzeki Wapienica

Pod koniec 2015 roku Rada Osiedla Wapienica po wstępnych uzgodnieniach z właścicielami działek w rejonie ul. Kopytko w odpowiedzi na protest mieszkańców dzielnicy Wapienica ws przebiegu planowanej ścieżki pieszo-rowerowej na wysokości ul. Kopytko wystosowała pismo z propozycją zmian do projektu wymienionej ścieżki:

pismo ścieżka rowerowa 1

wraz z załącznikami:

projekt zmiany przebiegu ścieżki rowerowej

Przepusty ścieżka

 

 

Pod koniec marca 2016 roku w odpowiedzi na w/w pismo oraz pismo w sprawie kładek (http://wapienica.info/marsjanskie-kladki-na-wapieniczance/) otrzymaliśmy zbiorczą odpowiedź z Wydziału Gospodarki Miejskiej UM w Bielsku-Białej.  Z pisma można się w skrócie dowiedzieć, że kładki jakie były takie będą dalej,a ścieżki rowerowej w planowanym przez MZD kształcie nie będzie wcale. Jednak ze względu na pozyskanie środków z UE Urząd Miasta ogłosił przetarg nieograniczony na ” Wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej, koncepcji zagospodarowania terenu oraz na ich podstawie opracowanie pełnobranżowej, kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz pełnienie nadzoru autorskiego i przyrodniczego podczas realizacji projektu, w ramach zadania inwestycyjnego pt. ” Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych w mieście Bielsko-Biała” http://bip.um.bielsko.pl/?id=50#Z2V0Q29udGVudCgxNTgwMTUp .

odp z um ws sciezki i kladek i rewitalizacji

odp z um ws sciezki i kladek i rewit 2

Wobec powyższej sytuacji pojawiła się szansa na załatwienie problemu kładek (przez budowę przez UM nowych), problemu  ścieżki (rewitalizacja zakłada wybudowanie ścieżek pieszo-rowerowo-dydaktycznych) oraz problemu zaniedbanego nabrzeża rzeki Wapienica z obu stron. Co z tego wszystkiego wyjdzie czas pokaże. Nie mniej jednak cały czas walczymy o zmianę przebiegu ścieżki zgodnie z wolą mieszkańców, tak aby nowy projekt był pozbawiony niefortunnych rozwiązań opartych na Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla rzeki Wapienica z 2006r.

MPZP 1

Będziemy Państwa informować o postępach w w/w sprawie w miarę możliwości na bieżąco na stronie wapienica.info

 

3 Comments:

  1. Dlaczego plany zniknęły ze strony?

  2. Łukasz Bulowski

    Na dzień dzisiejszy plany znów się zmieniły. Projekt rewitalizacji umarł ze względu na błędy formalne i miasto z niego rezygnuje. Powrócił plan budowy ścieżki rowerowej zgodnie z projektem MZD, niestety pomimo uzgodnień z mieszkańcami, spotkań z projektantami i właścicielami działek prezydent odrzucił nasz wniosek o zmianę przebiegu ścieżki na wysokości ulicy kopytko, nie mówiąc już o przepustach które zostały odrzucone na samym początku. Całe nasze starania na dzień dzisiejszy poszły na marne i jak to zwykle bywa Urząd Miasta zrobi wszystko po swojemu oczywiście w oderwaniu od potrzeb mieszkańców.

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>