Konkurs Wiedzy Olimpijskiej w dniu 25 listopada 2022 roku

W dniu 25 listopada 2022 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej (WAPIENICA) odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Impreza była zorganizowana przez Radnego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Piotra Kochowskiego, Beskidzką Radą Olimpijską i Radę Osiedla Wapienica. Jak co roku imprezę zaszczycili bielscy utytułowani sportowcy, w tym m.in. mistrz olimpijski w boksie Marian Kasprzyk,Wiktorem Krebokiem (siatkówka), Dorota Kwaśny-Lejawa (narciarstwo klasyczne-biegi), Justyna Iskrzycka (brązowa medalistka olimpijska z Tokio w kajakarstwie).

 

W ramach  Konkursu Wiedzy Olimpijskiej uczestnicy wzięli udział w teście wiedzy oraz teście sprawnościowym. Test wiedzy  był bardzo wymagający. Dlatego tym bardziej należą się gratulacje tym, którzy stanęli na podium Konkursu Wiedzy Olimpijskiej w 2022 roku. Oprócz testu wiedzy obowiązkowy był również test sprawnościowy, który składał się ze skoku z miejsca w dal, rzutów piłką do kosza na czas oraz biegu na 20 metrów.

W tym roku w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej indywidualnie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Maja Jackowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bielsku-Białej z wynikiem 45 punktów , na drugim miejscu uplasował się Nikodem Ścieszka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bielsku-Białej z wynikiem 42 punkty, a  3 miejsce zajął Igor Macura ze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wieszczętach z końcowym wynikiem 41 punktów.

 

W klasyfikacji zespołowej drużyny ze szkół podstawowych zajęły następujące miejsca:

1) Szkoła Podstawowa nr 4 w Bielsku-Białej                  114 punktów
2) Szkoła Podstawowa nr 1 w Bielsku-Białej                  111 punktów
3) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieszczętach         106 punktów
4) Szkoła Podstawowa nr 9 w Bielsku-Białej                 104 punkty
5) Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworzu                             92 punkty
6) Szkoła Podstawowa nr 32 w Bielsku-Białej                 81 punktów

W kategorii szkół ponadpodstawowych w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej zwyciężył Maksymilian Dudys z Liceum Ogólnokształcącego nr V w Bielsku-Białej, który zdobył 47 punktów. Na drugim miejscu na podium stanęła Oliwia Zontek z II LO im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej . Trzecie miejsce zdobył Marek Salachna z  Liceum Ogólnokształcącego nr V w Bielsku-Białej.

W klasyfikacji zespołowej drużyny ze szkół ponadpodstawowych zajęły następujące miejsca:

1) Liceum Ogólnokształcące nr V w Bielsku-Białej                                                   111 punktów
2) Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Bielsku-Białej                                                    97 punktów
3) Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej             72 punkty
4) Prywatne Technikum Informatyczne w Bielsku-Białej                                        69 punktów
5) Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej                                69 punktów
6) Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej                       65 punktów

 

Wszyscy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na koniec należy podziękować wszystkim uczestnikom i  zaproszonym gościom za przybycie, osobom, które pomogły w przeprowadzeniu konkursu w tym m.in. Radnym Rady Miejskiej Szczepanowi Wojtasikowi oraz Maksymilianowi Prydze, Radnym Rady Osiedla Wapienica Małgorzacie Porębskiej-Budny, Zbigniewowi Mamorskiemu i Łukaszowi Bulowskiemu,  sponsorom imprezy w tym m.in. Hurtowni Zabawek „REX” z Bielska-Białej, prezesowi Beskidzkiego Hurtu Towarowego S.A. Marcinowi Szarek, Radzie Osiedla Wapienica oraz osobie, która załatwiła sponsorów, wszystko zorganizowała i poprowadziła całą imprezę, czyli Panu Piotrowi Kochowskiemu. Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok.

IMG_7344 IMG_7345 IMG_7348 IMG_7352 IMG_7359 IMG_7365 IMG_7368 IMG_7371 IMG_7379 IMG_7382 IMG_7386 IMG_7388 IMG_7392 IMG_7398 IMG_7401 IMG_7403

 

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>