Konkurs Wiedzy Olimpijskiej w Bielsku-Białej

W dniu 6 kwietnia 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku-Białej (WAPIENICA) odbył się Konkurs Wiedzy Olimpijskiej dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

IMG_20180406_094922

 

Impreza była zorganizowana przez Radę Osiedla Wapienica i Beskidzką Radą Olimpijską. Jak co roku imprezę zaszczycili bielscy utytułowani sportowcy, w tym m.in. mistrz olimpijski w boksie Marian Kasprzyk.

W ramach  Konkursu Wiedzy Olimpijskiej uczestnicy wzięli udział w teście wiedzy oraz teście sprawnościowym. Test wiedzy jak co roku był bardzo wymagający. Bez odpowiedniego przygotowania trudno byłoby odpowiedzieć na pytanie typu: ” Czy w 2012 roku na olimpiadzie w Londynie Tomasz Majewski obronił mistrzostwo olimpijskie pchając kulą na odległość: a) 20,33m   b) 21,23m  c) 21,89m   d) 20,89m ?”, a test składał się prawie wyłącznie z takich pytań. Dlatego tym bardziej należą się gratulacje tym, którzy stanęli na podium Konkursu Wiedzy Olimpijskiej w 2018 roku. Oprócz testu wiedzy obowiązkowy był również test sprawnościowy, który składał się ze skoku z miejsca w dal, rzutów piłką do kosza na czas oraz biegu na 20 metrów.

W tym roku w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Mikołaj Łaciak ze Szkoły Podstawowej nr 32, na drugim miejscu uplasował się Nikodem Ścieszka ze Szkoły Podstawowej nr 9, a  3 miejsce zajęła Malwina Feruga również reprezentująca Szkołę Podstawową nr 9.

IMG_20180406_115510

 

W kategorii szkół ponadpodstawowych w Konkursie Wiedzy Olimpijskiej zwyciężyli ex aequo Mikołaj Zatorski i Paweł Pławecki z Liceum Ogólnokształcącego nr V w Bielsku-Białej, którzy zdobyli po 32 punkty z testu wiedzy i po 12 punktów z testu sprawnościowego. Zaraz za w/w na podium stanął Szymon Wątroba z IV LO w Bielsku-Białej zajmując 3 miejsce. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że Szymon Wątroba zdobył najwięcej punktów z wszystkich uczestników całego konkursu z testu wiedzy, osiągając wynik 36 punktów (P.S.  Szacunek). Niestety Szymon stracił punkty na teście sprawnościowym  zdobywając jedynie 7 punktów i stąd tylko 3 miejsce.

IMG_20180406_115218

Wszyscy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Na koniec należy podziękować wszystkim uczestnikom i  zaproszonym gościom za przybycie, sponsorom imprezy za ufundowanie nagród oraz osobie, bez której nie byłoby tego konkursu czyli Panu Piotrowi Kochowskiemu. Uczestnikom gratulujemy i zapraszamy wszystkich za rok.

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>