Przetarg na budowę ścieżki rowerowej w Wapienicy

W ostatnim czasie na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej pojawiła się informacja o ogłoszeniu przetargu na realizację I odcinka ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Wapienica od ul. Cieszyńskiej do ul. Leśników w Bielsku-Białej (tj. do tzw. „Manhatanu”).bip mzd 1bip mzd 2Firma, która wygra przetarg zrealizuje inwestycje według projektu, który zaprezentowaliśmy już 22 czerwca 2015 roku we wpisie: http://wapienica.info/sciezka-rowerowa-wzdluz-rzeki-wapienica/. Od samego początku projekt realizacji tej ścieżki wywołał burzę wśród mieszkańców dzielnicy Wapienica i niestety podzielił ich na dwa fronty. Pierwszy popierający wizję stworzoną przez MZD, czyli budowy traktu betonowo-asfatowego oraz drugi front optujący za realizacją ścieżki pieszo-rowerowej bez asfaltu i betonu, z mniejszą ingerencją w środowisko naturalne. Powyższa sytuacja miała odbicie w wynikach internetowej ankiety, którą przeprowadziliśmy:

wykres rodzaj nawierzchni

 

W tym miejscu należy dodać, że spośród ankietowanych prawie 85 % ankietowanych stanowili mieszkańcy naszej dzielnicy:

wykres rmieszkańcy

 

Na chwilę obecną wygląda na to, że będzie duży problem z realizacją pozostałej części inwestycji od ul. Leśników do ul. Tartacznej z uwagi na problemy z pozyskaniem gruntów pod inwestycje (przy realizacji takich inwestycji nie ma zastosowania tzw. „Spec Ustawa”), dlatego też, można powiedzieć,  że oba fronty będą usatysfakcjonowane. Po zakończeniu realizacji pierwszego etapu ścieżki pieszo-rowerowej wszyscy Wapieniczanie będą mogli już obiektywnie podjąć dyskusję w kwestii realizacji pozostałego odcinka.

Miejmy nadzieję, że ta inwestycja wbrew powyższemu połączy wszystkich mieszkańców w działaniu na rzecz naszej dzielnicy.

Dodaj komentarz

Wypełnij wszystkie pola formularza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>